عاطفه احمدی (قهرمان شهر آبعلی)

عاطفه احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برگزاری سه هفته‌ از لیگ بین‌المللی اسکی آلپاین بانوان در رشته‌ مارپیچ بزرگ در پیست اسکی در بندسر و با وجود کمبود بارش‌ها، اظهار کرد: در سه هفته‌ای که رقابت‌ها برگزار شد به نظرم با توجه به کمبود برف مسابقات فوق‌العاده‌ پیگیری شد. پیست اسکی دربندسر و تمام داوران و مربیان در طول این سه هفته‌ با تمام مشکلات رقابت لیگ را برگزار کردند.

این بانوی اسکی باز ۱۷ ساله در ادامه‌ صحبت‌های خود، افزود: من هم لیگ را به خوبی سپری کردم و در هفته‌ اول یک بار اول و یک بار دوم شدم. در هفته‌ دوم در هر سه روز عنوان نخست را کسب کردم و در هفته‌ سوم نیز به یک عنوان نخست و یک عنوان دومی دست یافتم.

احمدی درباره رقابت نزدیکش با فروغ عباسی در جریان رقابت های لیگ اسکی و رابطه‌اش با او، اظهار کرد: فروغ عباسی یکی از بهترین دوستانم است. من به تازگی دو سال است که در لیگ شرکت می‌کنم و در این دو سال عضو تیم‌ ‌ملی شدم و در حال‌ حاضر جوان‌ترین عضو تیم‌ ‌ملی اسکی بانوان هستم. من تجربه کمتری نسبت به دیگر رقبایم دارم، اما با سخت تمرین کردن سعی دارم این خلا را پر کنم.

ملی‌پوش اسکی بانوان در مورد برنامه‌ها  و هدفگذاری فدراسیون اسکی در بخش بانوان، گفت‌: به نظرم اسکی بانوان در چند سال‌ اخیر پیشرفت زیادی کرده است. امسال هم تیم‌ ‌ملی به صورت مجزا و با سرمربیگری سمیرا زرگر کار می‌کند. همین تفکیک باعث شد تا بخش اسکی بانوان به صورت مستقل فعالیت کند. با وجود این برف خانم زرگر همواره با ما تمرین می‌کند.

بانوی اسکی باز ایران با اشاره به مسابقات پیش روی تیم‌ ‌ملی اسکی، گفت‌: مهم‌ترین مسابقات ، رقابت‌های آسیایی است که در اواخر ماه بهمن به میزبانی پیست اسکی دربندسر برگزار می‌شود. از سال گذشته استعدادیابی‌های خوبی در رده نونهالان و نوجوانان صورت گرفته و همین باعث افزایش تعداد علاقمندان شده است. با توجه به حضور نفرات با تجربه راه یافتن به اردوهای تیم‌ ‌ملی بسیار سخت است و من از این که عضو تیم‌ ‌ملی هستم بسیار خوشحالم.

عاطفه احمدی در پایان با اشاره به آرزویش برای حضور در  المپیک زمستانی، گفت‌: هدفگذاری اصلی من با توجه به سن کمم شرکت در  المپیک زمستانی است. اگر بتوانم به  المپیک راه یابم جوانترین اسکی باز ایرانی می شوم که راهی المپیک شده است. سال گذشته که در جام جهانی شرکت کردم جوان‌ترین اسکی باز ایرانی شدم که در این رقابت‌ها حاضر شده است. تلاشم را می‌کنم تا در جام جهانی سال آینده جزء ۳۰ نفر اول جهان باشم.

اگر خداوند یاری کند به زودی از خانم عاطفه احمدی یک مستند حرفه ای در این وبسایت قرار خواهد گرفت

نخستین اسکی باز زن ایران در تاریخ المپیک(فروغ عباسی دوست عاطفه احمدی)

گفتگو

یک فدراسیون را به چالش انداختم که بین من و قهرمان ایران، یکی را انتخاب کند !

عاطفه احمدی گفت: در سطح آمادگی خوبی قرار دارم و توانستم با قهرمان ایران، رقابت نزدیکی داشته باشم. خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

عاطفه احمدی دختر اسکی باز کشورمان که موفق شد در لیگ بین المللی آلپاین، امتیازات لازم بای حضور در المپیک را کسب کند، در نهایت از رسیدن به بازی‌های زمستانی 2018 باز ماند.

عاطفه احمدی ، اسکی باز آینده‌دار بانوان ایران  و در خصوص عدم راهیابی به المپیک زمستانی گفت:

من در 3هفته‌ای که مسابقات لیگ برگزار شد، از 11 مسابقه، در 8 مسابقه اول شدم، 2 مسابقه را دوم شدم و یک مسابقه را اوت کردم. به این ترتیب توانستم ورودی حضور در المپیک 2018 را کسب کنم اما چون هم من و هم فروغ عباسی توانسته بودیم ورودی المپیک را به دست بیاوریم و شرایط یکسانی داشتیم، بنابراین فدراسیون یک مسابقه انتخابی بین ما برگزار کرد.

عاطفه احمدی در ادامه گفت:

کشور ما در اسکی آلپاین تنها یک سهمیه بانوان دارد و به خاطر همین باید از بین ما دو نفر، یک نفر انتخاب می‌شد که من در این رقابت با اختلاف کم، دوم شدم و المپیک را از دست دادم. این مسابقه در 4 مارش مارپیچ کوچک برگزار شد و از هردوی ما دو تایم بهتر انتخاب کردند. خانم عباسی در مجموع تایم بهتری نسبت به من داشتند و به این ترتیب به عنوان ملی پوش ایران در المپیک 2018 انتخاب شدند.

دختر اسکی باز کشورمان در خصوص اینکه آیا از برگزاری این مسابقه و نتیجه به دست آمده ناراحت است، گفت:

من با وجود سن کمی که دارم، خیلی تلاش کردم ورودی المپیک را به دست بیاورم اما به نظرم شاید زود بوده که المپیکی شوم. در سطح آمادگی خوبی قرار دارم و توانستم با فردی که یک دوره حضور در المپیک را تجربه کرده و قهرمان ایران است، رقابت نزدیکی داشته باشم. یک فدراسیون را به چالش انداختم که بین من و قهرمان ایران، یکی را انتخاب کند و از این بابت خوشحالم.

عاطفه احمدی در ادامه گفت:

اصلا ناراحت نیستم که فروغ عباسی به المپیک می‌رود. ما دوستی خوبی با هم داریم. در رقابت همیشه برد و باخت وجود دارد و حتما قسمت من نبوده که به المپیک بروم. الان خانم عباسی، نماینده ایران در کره جنوبی است، برای همین امیدوارم نتایج خوبی کسب کند و جایگاه بهتری را نسبت به دوره قبل برای کشورمان به دست بیاورد. برای او آرزوی موفقیت می‌کنم و با اینکه فضای المپیک بسیار سنگین است، دعا می‌کنم موفق شود و برای ایران افتخار آفرینی کند.